• Email: satis@denkotomasyon.com.tr
  • 0216 415 35 03
"Kalitenin Ekonomiyle Kesiştiği Nokta"

Frenleme Direnci Fiyatları

Frenleme Direnci yerli üretim, garantili ve uygun fiyatları ile Denk Otomasyon'da.

Denk Otomasyon olarak firmamız ürünleri arasında bulunan DTM1, DT1, DT2, DT4, DT8 Alüminyum Frenleme Direnci GD1, GD2, GD4 Galvaniz Frenleme Direnci uygun fiyatlarla olup, paslanamaz telden elde edilen ısı transferine uygun özel alüminyum profil içerisine koyulmuştur. Direnç malzemesi ile kasa arası ısı iletimi ve elektriksel yalıtımı yüksek bir malzeme ile doldurulmuştur. Bu teknoloji ile imal edilen dirençlerimiz frenleme direnci başta olmak üzere; kapasitör deşarj direnci olarak, test amaçlı sabit yüklerde, rüzgar santrallerinde, hibrit araçlarda, tekstil makinalarında , mermer makinalarında cnc makinalarda ve bunun gibi yapısına uygun çeşitli endüstriyel uygulamalarda kullanılabilir. Nem,su.toz gibi çevresel faktörlerden etkilenmezler. Yatay ve dikey monte edilebilirler. İçerisinde teli kaplayan sıkıştıtılmış toz sayesinde teli ani ısınması engellenir ve Ani aşırı yüklenmelere karşı dayanıklıdır.

Frenleme direnci alırken dikkat etmeniz gereken frenleme için kullanılacak dirençlerin ohmik değeri inverter kataloğunda belirtilenden küçük olmamasıdır. Çünkü inverter ve direnç zarar görebilir. Tavsiye edilenden daha büyük ohmik değerli olabilir; ancak frenleme süresi uzar. Frenleme süresini dönen kısımların ağırlığı ve hızı belirler. Frenleme süresinin tam olarak bilinmediği durumlarda ihtiyaten frenleme direnci gücü, motor gücüne eşit seçilmelidir.

Krom alüminyum ya da krom nikel iletken tel uygun formlarda seramik malzeme üzerine izole edilerek yapılır. Uygun metal kutular içerisine yerleştirilir. Metal kutuların içerisine ısı oluşacağı için havalandırma delikleri açılır ya da alüminyum tel soğutma özelliğine sahip olduğu için kapalı tip dirençlerde yapılabilir. Krom Nikel telden elde edilen frenleme direnci, ısı yayılımına uygun soğutuculu alüminyum şeklinde imal edilmektedir. Yüksek ısıya dayanıklı magnezyum oksit kullanılarak kasa arası ısı transferi geçişi sağlanmaktadır. Alüminyum kapalı tip dirençler açık hava koşulları, toz ve suya karşı dayanıklıdır. Alüminyum frenleme direnci modellerimize ve fiyatlarına buradan erişebilirsiniz.